KLoM Maják Borovany

Klub lodních modelářů Maják Borovany

Výstava 10 let existence klubu Maják Borovany v Borovanské hasičárně

Pěkný výstavní prostor, stoly s bílými ubrusy, do posledního místa zaplněné exponáty a ve středu obří místnosti 5 velkých dvoustranných tabulí s fotodokumentací, diplomy a informacemi ,co to vlastně návštěvníci před sebou vidí-prostě dokonalé.

Katka Havelková a Aneta Ferjančičová předvedly dokonalou práci při instalaci artefaktů, tisknutí informací a výzdobě …nemělo to chybu.

Večer v pátek posezení v hospůdce Valeš s obligátním Borščem-pro J.Voráčka nádherné zahájení …

Část členů klubu v sobotu ráno  na rybníku Pražan předváděla kouzla s malými člunky,,Jebkami,, pro malé děti s úmyslem sice vybít baterie lodí do mrtě, ale s možností přilákat nové členy do klubu ,skončila dobře.

Druhá část členů v hale Hasičské haly předváděla maximum-přespolní člen klubu J.Voráček hned na začátku odchytil asi 10 výletníků na kole až ze Slovenska a dovlekl je do prostoru výstavy-užaslí a ohromení návštěvníci dokonce dali nějaké peníze do talíře s nápisem ,,Vstupné dobrovolné,, a celá akce se tak pěkně rozjela.

Celý den se trousili návštěvníci a původní odhad cca 60 platících diváků byl překročen o 46-nádhera.

Po ukončení / v 17:00/ přišli ještě tři diváci a v 19:00 poslední-sice žena, ale i to se počítá-takže stovka návštěvníků první den.

Druhý den skončil s asi 30ti hosty, ale dobrý-všichni byli spokojeni.

Na konci stolů bylo instalováno ,,modelářské prkénko,, s vystavenými parními strojky, poháněnými kompresorkem na stlačený vzduch-zde se dá hovořit o naprostém úspěchu akce, kdy už do němoty vymluvený tvůrce prkénka byl plně nahrazen panem Pavlem Svitákem, který ovládl ventily a mazničky strojků k plné spokojenosti diváků. Díky zapůjčení kompresorku od B.Ferjančiče mohly strojky kmitat, kývat se a točit prakticky pořád.

Důstojný rámec oslav byl završen pojídáním dobrot od Martinky Svitákové a Zdeny Ferjančičové a jako vždy hvězdný Víťa coby výčepní nádherný den ukončil.

Móc pěkné-všichni dělali co mohli pro důstojný průběh oslav.

 

 

J.V.

<<ZPĚT<<