KLoM Maják Borovany

Klub lodních modelářů Maják Borovany

Dvou-soutěž Blansko

Závody v Blansku ve dnech 26. – 27. 5. 2017

Členové klubu Maják Borovany dorazili na první letošní závody do Blanska v téměř plném počtu.

Příjezd po famózní dálnici D1 poněkud podcenili Jiří a Kristýna Voráčkovi, když původní doba 2,5 hodiny podle navigace trvala 5 hodin, ale nakonec jsme se setkali na ubikaci hlavní části výpravy v hotýlku Karst.

Po půl roce bylo o čem mluvit a čas ubíhal docela pěkně. Degustace sladkého RUMunského hnědého-nádhera. Takže ráno k vodě.

Vodní nádrž Pálava byla čistá a upravená, jen některé ryby / podle Honzy Jedličky Amuři / se srocovaly na mělčině, vypadalo to jako Vlčí smečka ponorek, ale samotný závod tímto nebyl nijak ohrožen.

Po úvodních slovech hostitelů a rozhodčích byl závod zahájen.

Krásné počasí celý víkend, vhodně doplňovalo celé setkání a závody.

Takže výsledky-první den v pátek:

ve třídě F4-A jun. se umístila Aneta Ferjančičová  na 6.místě,i když závod zajela až v sobotu po příjezdu vlakem z nějakého důvodu…

Ve třídě F4-A sen.  skončil Pavel Jedlička na 4.místě,za ním na místě pátém Pavel Sviták, Michal Ferjančič byl osmý, devátý  byl nový člen klubu Alexandr Ivančo, Bohuslav Ferjančič skončil 11, Jan jedlička 13,

Lubomír Jedlička byl 15, Sára Ovčarčinová 17 a Ivančová Káťa 20.

Třída F4-B jun. pro Anetu měla 4.místo.

Královská třída F-DS přinesla vítězství Pavlu Svitákovi, třetí skončil Jiří Voráček a čtvrtá K.Voráčková.

 

Druhé závody :

Ve třídě F4-A jun. byla Aneta Ferjančičová 5 z 22 závodníků-pěkný úspěch.

F4-A sen. byl B.Ferjančič druhý, Jedlička Lubomír 7,Michal Ferjančič skončil na osmém místě, Saša Ivančo byl 11, Pavel  Jedlička skončil na stejném místě, Jan Jedlička byl 13,Sára Ovčarčinová 14, Pavel Sviták 16 a Káťa Ivančová 21.

Ve třídě F4-B jun. byla Aneta 4

Královská třída F-DS opět první Pavel Sviták-blahopřejeme, třetí Jiří Voráček a čtvrtá Kristýna Voráčková.

 

Krásné počasí, příjemné prostředí, nová limonáda ,,Kombajnérka ,, zelenožluté barvy v příjemném areálu, to byl balzám na otřesené nervy závodníků.

Takže po vyhlášení domů-někteří závodníci, co nemuseli po D1 jako J+K.Voráčkovi to vzali trochu horem po okreskách, až nakonec dorazili domů po 4,5 hodinách jízdy-docela dobré.

Budeme se těšit na další závody.

 

J.V.

 

<<ZPĚT<<