KLoM Maják Borovany

Klub lodních modelářů Maják Borovany

Přátelské setkání v Letkově

Dne 6.8.2016 jsme se sešli v Letkově u Plzně u našich kamarádů Jíšových.

Chvilka ,,popelení,, u nich na dvoře, ochutnání dobrot Dany a potom hurá na rybník chystat plavidla a připravovat se na závody..

Asi 35 závodníků, ovšem někteří v několika třídách, myslím, že nás bylo asi 22 celkem.

Jelo se ve čtyřech třídách-lodě do 650 a nad 650 mm, parníky a Pirátky…

Závody probíhaly pod měnící se oblohou, ale je pravda, že navzdory někdy mračící se obloze většinou svítilo slunce a usmívalo se nad našimi výkony, takže pohoda. Opět, opékání klobás, čepování vody z místního velmi chutného pramene s teplotou přesně ze,, sedmého schodu,, doplněné šťávou či konzumované pouze čisté, nebo koupě nápoje v přilehlém hotelu, kde probíhala svatba s asi 60ti svatebčany…no, nádhera.

Po tvrdých bojích se na prvních stupních objevily Aneta Ferjančičová, druhá  Kateřina Havelková a třetí Honza Jedlička ve třídě do 650 mm, nad 650 mm byl první Pavel Jedlička, druhý Pavel Sviták a třetí Standa Jíša.

V královské třídě DS skončil na prvním místě po zásluze Pan Jezdič Pavel Sviták, druhá Kristýna Voráčková a třetí Ota Křen.

Ozdobou soutěží byl elektrický zadokolesový parníček Standy Jedličky-mám pro tyhle lodě prostě slabost.

Samozřejmě nesmím zapomenout na naše ženy, které letos vypluly v pirátském…celkem 13 unikátních kousků…a to není přehnané.

Výzor většiny žen byl dechberoucí-některé ženy měly jen jedno oko, zřejmě jako výsledek těžkých bitev s posádkou lodi protivníka,/ a to nemluvím o jistě těžkých šrámech po střelných a sečných zraněních pod šaty/, Martinka Svitáková měla za pasem velkorážnou hákovnici, malá dcera Petra a Petry Jíšových byla dokonce  ozbrojena šavlí…no a samozřejmě všechny ženy-pirátky byly nebezpečné svým vzhledem-osobně bych s nimi asi nebojoval, protože jsou i jiné metody…ale, to nemohu tady rozebírat.

 

No, milé setkání, příjemně prožitý den, už se těším na  příští rok, co naše ženy vymyslí.

 

J.V.

IMG_0893[1]

                                                                                                   <<ZPĚT