KLoM Maják Borovany

Klub lodních modelářů Maják Borovany

Závody NS a MiČR Naviga 2016 v Borovanech

Náš klub se ujal role hostitele pro 3.a 4. seriálovou soutěž sezóny 2016 a MiČR mládeže 2016.

Městečko Borovany se svým rybníkem hostilo asi 100 závodníků a skoro 150 modelů všech tříd.

Skupinky či jednotlivci se ubytovali v pohostinném městečku podle svých nápadů, možností a taky podle toho, jak to šlo…někdy to nešlo a tak bydleli i v sousedních vesnicích, ale, vždy jsme se sjeli včas a v plné kráse na břehu rybníku Pražan.

Jako vždy gardově připravené tratě, zázemí a konec konců, i boudičky Toi Toi poskytovaly závodníkům vše, co bylo třeba-musím vyzdvihnout péči naších manželek coby kuchařek a pana Víťu coby výčepníka, kuchaře a číšníka-nemělo to chybu.

No, co říci o závodech-ani jsem netušil, že existuje tolik tříd a podtříd v tom našem technickém sportu-počínaje maketami, plastovými stavebnicemi, rychlými člunky co ječí jak cirkulárka a jezdí rychle jako blesk-no a ve třídách dětí s jejich člunky, co se dají na vodu a malí borci je namíří a pak běží ten svůj model zachránit, aby se nenapíchnul  do drnů na břehu, velké čluny co po projetí cílem mají zastavit, aby je svážecí člun nemusel honit po hladině, no, bylo to velmi živé.

Navzdory širokému záběru typů a tříd nedošlo k žádnému problému-takže jediný problém byly okolní bouřky s krupobitím, naštěstí Borovany tentokrát svůj příděl ledových krup nedostaly.

Coby zapisovatel ve třídě  ECO Mini Standart jsem s manželkou vnášel určitý řád do výsledků, aby nebyly příliš jednotvárné – chybí mi totiž funkční pravé ucho a tak jsem si některé mumlavé výkřiky převáděl do psané podoby trochu svérázně-ale nikdy nedošlo k vyššímu rozdílu mezi zápisky druhých kolegů-kupodivu.

Další den dokonce / v poměrném chladu / byl přes mně a kolegyni Katku přehozen pléd, aby nedošlo k nastuzení-leč manželka okamžitě podchytila problém po svém a toho svého ,,zapisovače,, vybavila vlastní bundičkou s nápisem ,,Maják Borovany,, a bylo to.

Pochopitelně jsem nastydnul a podařilo se mi prsknout v jediné serii kýchnutí 11x / ! /.No,není nad domácí péči.

Ale dále-Jihočeská televize v sobotu ráno-zajímavé ,setkávání kamarádů během závodů i poté v hospůdkách a restauracích, eventuelně na ubikacích, zasvěcený klábos, to byl balsám na nervy závodníků.

Osobně jsem s s tou svojí závodnicí zrekreovaný díky kamarádům z Morava Teamu, kteří nahradili klubové kamarády, kteří museli něco řešit s představenými, ale, určitě se ještě najdou chvilky pro sblížení v budoucnu.

No, závody skončily a nastalo vyhlášení vítězů.

To bylo opravdu dlouhé-dva závody a do toho dětské třídy jistě vyzkoušely hlasivky mluvčích a vyhlašovatelů maximálně-a tolik cen se na našich soutěžích nevidí-kamarádi z klubu Maják Borovany zřejmě dokázali ,,ukecat,, mnoho sponzorů, aby bylo co dát těm nejmenším za jejich výkony-musím se zmínit o třídě nejmenších jezdičů-malinká dívenka / snad 6 let / z Jablonce s nejmenším tričkem, co asi bylo  na trhu ,které ale nosila s nonšalanci jako  večerní šaty ,protože jí sahalo až na paty, při přebírání cen koukla do pytlíku s cenami za odměnu a zesmutněla-nebylo  tam vteřinové lepidlo…ale to už moje žena Kristýna běžela vyprosit do ,,boudy,, na kolegyních lahvičku oné tekutiny-opravdu se mi chtělo plakat nad radostí holčičky…jé, mám vteřiňák…už jsem starší pán a nervy nejsou, co bývaly…

No, ale- Výsledky dodá jistě team odborníků našeho klubu v čele s Michalem,Katkou,Honzou a jinými, coby přespolní člen a navíc jen parníkář  se příliš ve všech třídách ,,nechytám,, ale baví mně pozorovat dění-takže takhle jsem to viděl já, Jirka V.

Musím se trochu pochválit-nakonec mně ta moje předstihla a stanula ,,na bedně,, zatímco já lovil lodičku na rybníce ve slipech a v ponožkách-ale, voda byla teplá…takže rodinná spokojenost.

J.V.

DSC_4767

<<ZPĚT