KLoM Maják Borovany

Klub lodních modelářů Maják Borovany

Soutěžní sezóna lodních modelářů v plném proudu

Ve dnech 27. – 29. 5. 2016 se členové našeho klubu zúčastnili prvních závodů Mistrovství České republiky kategorie NS pořádané v Bělči u Hradce Králového. Závodníci byli ubytováni v dětském táboře J. A. Komenského, kde probíhaly rovněž i soutěže. Z těchto závodů jsme domů přivezli cenné medaile: v kategorii F2-A junior se umístil Ondřej Sviták na druhém místě a v kategorii F4- A na prvním místě. Aneta Ferjančičová obsadila v kategorii F4-B junior druhé místo, v kategorii F4-A senior se umístil Jedlička Pavel na prvním místě, Ferjančič Bohuslav na druhém místě a Jedlička Jan na třetím místě. V kategorii DS-parník  získal Sviták Pavel čtvrté místo.

Dne 4.-5. 6. 2016 pořádal náš klub Maják Borovany na rybníce Pražan v Borovanech   seriálovou soutěž Mistrovství ČR sekce M  (rychlostní čluny poháněné elektromotorem). Tentokrát nám počasí přálo, a tak závody probíhaly v příjemné pohodě všech závodníků. I borovanští příznivci tohoto sportu, kteří se přišli podívat na naše soupeření, byli spokojeni. Členové našeho klubu Ferjančič Bohuslav, Ferjančič Michal a Sviták Pavel, i když se pravidelně závodů této třídy neúčastní, zkusili poměřit své síly s nejlepšími závodníky České republiky.  Výsledky nebyly nejlepší, ale účast se také počítá.

Dne 11. 6. 2016 se zúčastnila Aneta Ferjančičová krajského přeboru lodních modelářů mládeže v Ledenicích na rybníce Lazna. V kategorii EX 500 (rádiem neřízené modely) se umístila na prvním místě a získala tak titul přeborník kraje.

Ve dnech 18. – 19. 6. 2016 někteří členové našeho klubu pojedou poměřit své síly s německými a rakouskými kolegy do rakouského městečka Bruck.

Ve dnech 24. – 26. 6. 2016 budeme pořádat třetí a čtvrtou seriálovou soutěž Mistrovství České republiky kategorie NS a Mistrovství České republiky mládeže do 18-ti let, které se budou konat na rybníce Pražan v Borovanech. Další závody Mistrovství České republiky proběhnou v Duchcově, rakouském Brannau a německém Passau. O výsledcích v těchto závodech vás budeme informovat v následujících číslech Borovanského zpravodaje.