KLoM Maják Borovany

Klub lodních modelářů Maják Borovany

Rakousko-České závody v Netolicích

V pátek večer zástupci klubu Maják Borovany J+K.Voráčkovi dojeli do Netolic na Rakousko-České závody.
Počasí se poněkud umoudřilo,ale stejně byly louky a hlavně startoviště plné vody a čvachtající obuv byla vyměněna za vietnamky-plastové ,,šlapky, na chodidla závodníků.
Ve třídě DS bylo přihlášeno 7 lodí,ale nakonec všichni Rakouští závodníci odřekli kvůli dešťům a problémům s vodou,takže v třídě bojovalo ,,jen,, 6 závodníků-což je ale docela dost.
Nicméně,boje byly kruté a nikdo se nechtěl nechat porazit-dva závodníci ze Slovenska ověnčeni výhrami z našich závodů na Vyžlovce a ve Stupavě ,Mirek Šrámek,Ivan Krauter a samozřejmě manželské duo…diváci se bavili žabomyšími hádkami pana J a  paní K Voráčkovic.
Pochopitelně došlo na osočování typu…nejede mi to,málo jsi otevřel plyn,nebo půjč  mi brejle na dálku,já jsem si svoje zapomněl…atd.
Musím předeslat,že trať našich kamarádů z Klom Vltava je poněkud komplikovanější než obdobná v Rakousku,no a pochopitelně složitější než Naviga-hlavně dvě dvojité couvací branky a na dvanáctce tři bóje za sebou…
V rozjížďkách  se nakonec prosadil J.Voráček-nevím,jak je to možné-zde se spíš odhaduje pozice branky i lodi,ale ,výsledek byl povzbuzující-navíc,soudci nebazírovali na maličkostech a protože nevím stavební hodnocení,nechci  to nijak komentovat-prostě  první místo je doma.
Takže se budeme těšit na příští závody.
Bohužel K.Voráčková si už  v pátek stěžovala na bolest zubů / ale v těch místech už žádné nemá / takže jsme odjeli do Budějovic na pohotovost a po třech hodinách se vrátili s prášky-ale nic se nezměnilo a tak v pondělí k zubařce v Praze a v úterý na kliniku –nějaká papila se musí prorazit a to je asi bolestivá záležitost…budeme držet palce,aby se to zahojilo a naše závodnice  mohla na další závody bez bolesti.
J.V.