KLoM Maják Borovany

Klub lodních modelářů Maják Borovany

První jarní závody 2016 v Rakouském Au

V pátek 29.4. jsme dorazili v těsném závěsu za přívěsem Ferjančičů do Rakouského Au. Nějak jsme se potkali v Dolním Dvořišti a bylo to-takže večer posezení na louce u přívěsu a později odchod do naší ubikace-zima,chladno, počasí nic moc, naštěstí mi byla zapůjčena deka proti umrznutí-po 6ti hodinách jízdy objížďkami kolem Vodňan a v Rakousku u Neumarketu byl řidič vozíku Fabia docela utahaný,což se projevuje hlavně večerní zimnicí./ Jak se zdá, bude příště nutno koupit Rakouskou dálniční známku na deset dní abychom nemuseli objíždět po cestách-necestách jejich dálnice.

Ale ráno-jasno, slunečno, bezvětří a teplota stoupala k 16ti stupňovým výšinám. Prostě nádhera.

V sobotu ráno to začalo-rozjížďky a líté boje na vodě-prostě tak to má být.

Naši zástupci klubu předvedli maximum-B. Ferjančič najel dvakrát stovku, Petr Hosnedl také poté rozhodovali rozjížďky ( Petr 2. místo, Bohouš 3. místo) ,František Hosnedl nejspíše  5. místo a rodina Voráčků jen páté  a sedmé místo mezi bójkami, ale v půlhodinovém závodě se podařilo J. Voráčkovi zvítězit-a všichni byli večer v místní hospodě dekorováni diplomy a cenami…klaplo to.

Po odchodu pana Karla Kastnera se trochu snížil počet závodníků-asi i Rakušáci mají jisté problémy s členskou základnou, ale naší výpravu docela rakouští kamarádi vítali.

Rakušáci tentokrát udělali závody jen v sobotu a v neděli ,,show,, pro diváky-dokonce stáhli bóje, aby bylo na čistém rybníčku dost místa pro všechny-moje Rakouština není moc dobrá, ale pochopil jsem,,Alle schiffe unter Dampf,,byl nádherný mumraj alespoň 15ti lodí-kolik se jich tam vešlo, tolik jich tam bylo.

Lodě se samozřejmě střídaly, jak byl kdo připraven.

Nikdo se nesrazil ani se nikdo nepotopil-takže úspěch.

Kolem poledního zpáteční cesta a lízání ran-ale už je zase dobře.

J.V.