KLoM Maják Borovany

Klub lodních modelářů Maják Borovany

Lodní modeláři soutěží i pořádají soutěže

Ve dnech 3. – 4. 5. 2014 se někteří členové našeho klubu zúčastnili prvních závodů česko-rakousko-německého poháru „Austria Cup“ v rakouském městečku Au an der Donau. I v letošním roce jsme nezahájili sezónu špatně – v kategorii F4-A se umístil Ferjančič Bohuslav na 1. místě a v kategorii F4-B Hosnedl Petr na 3. místě. Ve dnech 23. – 25. 5. 2014 jsme zahájili soutěžní sezónu v České republice a to v Bělči nad Orlicí, kde probíhala první a druhá seriálová soutěž Mistrovství ČR sekce NS. Sviták Ondřej se zde umístil v kategorii

F2-A junior na 1. místě, v kategorii F4-A také na 1. místě a Aneta Ferjančičová na 5. místě a v kategorii F4-B junior obsadila Aneta 1. místo. Senioři také obsadili přední pozice – v kategorii F4-A získal Pavel Sviták 3. místo a v kategorii parníky také 3. místo.

Dne 7.-8. 6. 2014 pořádal náš klub Maják Borovany na rybníku Pražan v Borovanech   seriálovou soutěž Mistrovství ČR sekce M  (rychlostní čluny poháněné elektromotorem). Tentokrát nám počasí přálo, a tak závody probíhaly v příjemné pohodě všech závodníků. I borovanští příznivci tohoto sportu, kteří se přišli podívat na naše soupeření byli spokojeni. Ve stejném termínu se ještě naši žáci účastnili krajského přeboru lodních modelářů žáků v Ledenicích na rybníku Lazna, což bylo pro nás velmi náročné. V soutěžích se Štrosser Jan umístil dvakrát na 2. místě a jednou na 3. místě.  To ale ještě nebylo všechno, neboť ve stejném termínu ještě probíhaly mezinárodní závody „Austria Cup“, kterých se zúčastnil Hosnedl Petr a František. Petr se umístil na prvním místě v kategorii F4-A a na 4. místě v kategorii F4-B, Hosnedl František obsadil v kategorii F4-A 5. místo.

Připravujeme se ještě na 3. a 4. seriálovou soutěž v Plzni na rybníku Bolevák dne 27. – 29. 6. 2014 a na „Ledenickou 50“, která proběhne 30. 8. 2014. V září se zúčastníme veřejné soutěže v Letkově u Plzně, závěrečné seriálové soutěže v Duchově a mezinárodní soutěže „Austria Cup v Braunau.

 

B.F. a Z.F.

<< ZPĚT