KLoM Maják Borovany

Klub lodních modelářů Maják Borovany

Na co se připravují lodní modeláři Maják Borovany v roce 2014?

Nepsaným pravidlem se stalo, že někteří členové klubu lodních modelářů Maják Borovany zahajují svou soutěžní sezónu v rakouském městečku Au an der Donnau, kde probíhá jeden ze seriálu závodů, který je vyhlášen v rámci spolupráce se sousedními státy – tj. česko-rakousko-německý pohár „Austria Cap“ a jsou zde i vyhlašovány výsledky za předcházející soutěžní rok. V letošním roce je tato první soutěž 3. a 4. 5. 2014.

Další soutěže proběhnou v Bělči nad Orlicí ve dnech 23.- 25. 5. 2014. Jde o první a druhou soutěž seriálu Mistrovství České republiky v kategorii NS (tj. radiem řízené makety a polomakety s elektropohonem, parním pohonem nebo plachtami).

Lodní modeláři Maják Borovany nejen že se účastní soutěží, ale soutěže také pořádají. V roce 2014 budeme pořádat jako každý rok v Borovanech na rybníku Pražan 2. seriálovou soutěž Mistrovství České republiky sekce M (rychlostní čluny poháněné elektromotorem) a to ve dnech 7. a 8. června. Další velkou soutěží, kterou budeme pořádat také v Borovanech na rybníku Pražan ve dnech 13. – 15. 6. je Mistrovství České republiky lodních modelářů žáků. Předpokládáme, že se tohoto mistrovství zúčastní přibližně 60 žáků lodních modelářů z celé  České republiky. Soutěžit se bude o titul Mistra České republiky v šesti kategoriích na čtyřech soutěžních tratích. Účast na Mistrovství České republiky je pro žáky vždy velkou motivací do další modelářské práce. Nadšení, soustředění a soutěživost dětí při jízdách s vlastními vyrobenými modely a jejich rychlé rozhodování stojí za to vidět. Zveme vás tímto k rybníku Pražan ve výše uvedených dnech. Možná, že vás atmosféra tak nadchne, že se mezi vámi najde i nějaký budoucí lodní modelář a posílíte naše řady.

 

B.F. a Z.F.

<< ZPĚT