KLoM Maják Borovany

Klub lodních modelářů Maják Borovany

Poslední závody letošní sezóny lodních modelářů

Někteří lodní modeláři našeho klubu se zúčastnili na konci soutěžní sezóny mezinárodního závodu  česko-rakousko-německého poháru „Austria Cup“v Braunau ve dnech 19. – 20. 9. 2015. Počasí bylo přívětivé, a tak i výsledky tomu odpovídaly.  Ferjančič Bohuslav se umístil v kategorii F4-A na 2. místě, Hosnedl František na 5. místě a Hosnedl Petr v kategorii F4-B rovněž na 5. místě. Poslední mezinárodní závod česko-rakousko-německého poháru „Austria Cup“ probíhal v německém Kelberku u Passau ve dnech 3. – 4. 10. 2015, kde Hosnedl František získal 3. místo v kategorii F4-A a Ferjančič Bohuslav 4. místo. V celém seriálu mezinárodních soutěží česko-rakousko-německého poháru „Austria Cup“ se umístil Ferjančič Bohuslav v kategorii F4-A na 2. místě, Hosnedl František na 3. místě a Hosnedl Petr obsadil v kategorii F4-B 5. místo.

Někteří lodní modeláři si ještě zajeli na veřejnou soutěž do Ktiše na memoriál Karla Klímy.

Michal Ferjančič zde získal v kategorii F4-A 1. místo a v kategorii ECO Mini Standard 3. místo.

Soutěžní sezóna lodním modelářům skončila a začíná příprava na další rok, tj. oprava všeho, co se rozbilo během soutěžní sezóny, vylepšení stávajících lodí a výstavba nových lodí.

V roce 2016 se připravuje klub MAJÁK Borovany na pořádání seriálových soutěží Mistrovství České republiky v kategorii „NS“ a třídě „M“.

 

B.F. a Z.F.

<<ZPĚT