KLoM Maják Borovany

Klub lodních modelářů Maják Borovany

Mistrovství světa v Maďarsku 2015

V druhé polovině sezóny roku 2015 se lodní modeláři klubu Maják Borovany zúčastnili celkem šesti soutěží, z toho 2 soutěže seriálu MiČR, 1 soutěž mezinárodní a 3 soutěže veřejné. Devět modelářů klubu Maják Borovany se vydalo změřit své síly na nejvyšší soutěži – Mistrovství světa, které se pořádalo v maďarském Bánku ve dnech 6. – 14. 7. 2015. Na základě soutěžních výsledků roku 2014 bylo Svazem modelářů České republiky nominováno na toto Mistrovství světa celkem 34 lodních modelářů, a z toho 9 modelářů bylo  z klubu Maják Borovany – to byl největší počet modelářů z jednoho klubu ČR. Soutěžilo se při vysokých teplotách, což bylo náročné jak pro modeláře, tak pro modely a jejich provoz. Modelářům z našeho klubu se přesto dařilo a přivezli jsme dvě medaile a získali ještě další pěkná umístění. V kategorii F4-A junioři získal Ondřej Sviták stříbrnou medaili a v kategorii F4-A senioři Pavel Jedlička bronzovou medaili. Další pěkná umístění vybojovali : v kategorii F4-A senioři Michal Ferjančič – 4. místo, v kategorii DS (parníky) Jiří Voráček 5. místo, v kategorii F2-A junioři Ondřej Sviták 9. místo, v kategorii F4-B junioři Aneta Ferjančičová 9. místo a v kategorii F4-A junioři 10. místo.

Po krátkém odpočinku se členové našeho klubu vydali na veřejnou soutěž do Plzně – Letkova dne  8. 8. 2015 . Zde jsme získali 3 první místa, 2 druhá místa a 4 třetí místa. Na této soutěži  byla vyhlášena i speciální dámská kategorie, které se zúčastnily i naše ženy, které se většinou starají o zázemí našich předních závodníků. Další veřejná soutěž se konala dne 29.-30.8. 2015 v Jablonci nad Nisou. Aneta Ferjančičová zde obsadila 2. místo v kategorii F4-A, Kristina Voráčková 4. místo v kategorii DS (parníky), Bohuslav Ferjančič 4. místo v kategorii F4-A a Jiří Voráček 5. místo v kategorii DS (parníky). V Ledenicích se konala také veřejná soutěž – „Ledenická 50“, kde se Aneta Ferjančičová umístila na 2. místě v kategorii F4-A a na 4. místě v kategorii EX-500, Kateřina Havelková vybojovala 5. místo v kategorii EX-500 a 6. místo v kategorii F4-A.

Závěr soutěžní sezóny lodních modelářů České republiky se konal ve dnech 11. – 13. 9. 2015 v autocampu Eden v Jinolicích u Jičína. Proběhla zde 4. a 5. seriálová soutěž Mistrovství České republiky a po těchto soutěžích byli vyhlášeni nejlepší závodníci celého seriálu. Z našeho klubu se Aneta Ferjančičová umístila na 1. místě v kategorii F4-B junioři a získala tak titul Mistr České republiky. Michal Ferjančič obsadil 2. místo v kategorii F4-A senioři a Ondřej Sviták 3. místo v kategorii F2-A junioři.

Ukončením seriálu ČR ale soutěžní sezóna našich lodních modelářů nekončí. Koncem září se chystáme ještě na mezinárodní závody seriálu česko-rakousko-německého poháru „Austria Cup“ v Braunau, v říjnu na veřejnou soutěž v Ktiši a poslední mezinárodní závod česko-rakousko-německého poháru „Austria Cup“ proběhne v Kelberku u německého Passau.

 

B.F. a Z.F.

<< ZPĚT