KLoM Maják Borovany

Klub lodních modelářů Maják Borovany

Lodní modeláři soutěží i pořádají soutěže

Druhé a třetí seriálové závody Mistrovství ČR třídy NS v letošní sezóně proběhly v kempu Eden v Jinolicích u Jičína ve dnech 29. – 31. 5 2015. Počasí nám tentokrát přálo a také výsledky byly pěkné: Ferjančičová Aneta získala v kategorii F4-B junioři  ve druhé soutěži 5. místo a ve třetí soutěži 1. místo, Ondřej Sviták  se umístil v kategorii F2-A junioři ve druhé soutěži na 3. místě a ve třetí soutěži na 4. místě. Ferjančič Michal obsadil v kategorii F4-A senioři 2. a 4. místo, Jedlička Lubomír 2. místo, Hosnedl František 5. místo a Ferjančič Bohuslav 6. místo, v kategorii DS parníky se umístil Voráček Jiří na 4. a 5. místě, Voráčková Kristýna na 6. a 7. místě a Sviták Pavel na 7. a 6. místě.

Klub Maják Borovany jako každý rok se ujal organizace jednoho závodu seriálu Mistrovství ČR třídy „M“- rychlostní čluny poháněné elektromotorem a to na rybníce Pražan v Borovanech ve dnech 6. – 7. 6. 2015. Tentokrát nám počasí přálo, a tak závody probíhaly v příjemné pohodě všech závodníků. I borovanští příznivci tohoto sportu, kteří se přišli podívat na naše soupeření byli spokojeni. Za borovanský klub soutěžil ve třídě ECO Mini Standard junioři Štrosser Jan a obsadil 7. místo. Rovněž  6. června 2015 proběhla krajská postupová soutěž žáků v Ledenicích na rybníce Lazna. Tady za náš klub soutěžila Ferjančičová Aneta v kategorii F4-A a umístila se na 10. místě. Ve stejném termínu proběhla ještě další soutěž, tj. česko-rakousko-německý pohár „Austria Cap“, pořádaný v Netolicích – zde se účastnili v kategorii DS parníky Voráček Jiří a získal 2. místo, Voráčková Kristýna 6. místo a v kategorii F4-A  Hosnedl František, který obsadil 3. místo. Tento červnový víkend byl pro členy našeho klubu opravdu velmi náročný, protože jsme se museli rozdělit mezi tři soutěže, které byly na různých místech a dokonce jednu jsme sami pořádali.

Již nyní se někteří členové našeho klubu připravují na  největší a nejnáročnější akci soutěžní sezóny roku 2015 a to na Mistrovství světa v maďarském Bánku ve dnech 6.-14.7.2015. Devět modelářů našeho klubu bude soutěžit o titul „Mistr světa“ společně s nejlepšími lodními modeláři celého světa. Budeme jim samozřejmě všem fandit a držet palce.

Mistrovstvím světa ale soutěžní sezóna lodních modelářů nekončí. Připravujeme se ještě na veřejnou soutěž v Plzni Letkově 8. 8. 2015, v Jablonci nad Nisou 29.- 30. 8. 2015, v Ledenicích na rybníce Lazna 6. 9. 2015, na 4. a 5. seriálovou soutěž v Jinonicích u Jičína v kempu Eden 11.- 13. 9. 2015 a na mezinárodní závody česko-rakousko-německého poháru „Austria Cap“ v rakouském Braunau 19. – 20. 9. 2015 a německém Passau 3.- 4. 10. 2015.

 

B.F a Z.F.

<< ZPĚT