KLoM Maják Borovany

Klub lodních modelářů Maják Borovany

Činnost klubu lodních modelářů Maják Borovany v 1. polovině roku 2015

Prvními závody letošní sezóny byla seriálová soutěž Mistrovství ČR třídy NS v Sedlejově u Třeště ve dnech 18.-19.4.2015. Poprvé tato soutěž proběhla již v měsíci dubnu. V předcházejících rocích byla zahájena modelářská soutěžní sezóna až v měsíci květnu. Není proto divu, že letos se poprvé soutěžilo i ve sněhových přeháňkách. I přes nepřízeň počasí se nám podařilo obsadit pěkná místa: junior Ondřej Sviták se v kategorii F4-A umístil na 1. místě, Aneta Ferjančičová na 7. místě, v kategorii F4-B junioři + senioři Aneta Ferjančičová získala 3. místo a Ondřej Sviták v kategorii F2-A junioři + senioři získal 5. místo.  Ale i senioři bojovali statečně: v nejpočetnější kategorii F4-A se umístil Jan Jedlička na 2. místě, Michal Ferjančič na 3.místě, Luboš Jedlička na 4. místě, Pavel Jedlička na 5. místě, Pavel Sviták na 6. místě a Sára Ovčarčinová na 7. místě. Jak je vidět, klub Maják Borovany mezi sebe v umístění žádný jiný klub nepustil. V kategorii DS – parníci obsadil Jiří Voráček 5. místo, Kristýna Voráčková 6. místo a Pavel Sviták 7. místo.

Nepsaným pravidlem se stalo, že někteří členové klubu lodních modelářů Maják Borovany zahajují svou soutěžní sezonu v rakouském městečku Au an der Donnau, kde probíhá jeden ze seriálu závodů, který je vyhlášen v rámci spolupráce se sousedními státy – tj. česko-rakousko-německý pohár „Austria Cap“. Do zdejšího kempu jsme přijeli v pátek 1.5.2015, závodilo se 2. a 3. 5. 2015. Po odjetí první části závodu, jsme se večer sešli v místní restauraci, kde byly vyhlášeny výsledky loňské sezóny. Umístění modelářů našeho klubu bylo opravdu pěkné: kategorie F4-A – Bohuslav Ferjančič 1. místo a František Hosnedl – 3. místo.    V neděli se pokračovalo v soutěži roku 2015 a byly vyhlášeny výsledky první mezinárodní soutěže. Naši parníkáři Jiří a Kristýna Voráčkovi získali 6. a 7. místo s novými parníky – opravdu vydařenými. V kategorii F4-B získal Petr Hosnedl 3. místo, v kategorii F4-A  získal Bohuslav Ferjančič 6. místo a František Hosnedl 7. místo.

Další seriálové závody Mistrovství ČR třídy NS v letošní sezóně proběhnou v kempu Eden v Jinolicích u Jičína ve dnech 29. – 31. 5 2015. Klub Maják Borovany jako každý rok se ujal organizace jednoho závodu seriálu Mistrovství ČR třídy „M“- rychlostní čluny poháněné elektromotorem a to na rybníce Pražan v Borovanech ve dnech 6. – 7. 6. 2015.  Krajská postupová soutěž žáků proběhne 6. června 2015 v Ledenicích na rybníce Lazna. Podle výsledků této soutěže jsou žáci Jihočeského kraje nominováni na mistrovství České republiky žáků. Největší a nejnáročnější akcí v soutěžní sezóně roku 2015 bude účast nominovaných lodních modelářů na mistrovství světa v maďarském Bánku ve dnech 6.-14.7.2015. Z klubu Maják Borovany si tak vybojovalo účast 9 modelářů. Budeme jim fandit a držet palce.

 

B.F a Z.F

 

<< ZPĚT